O wydarzeniu

Inicjatorem i gospodarzem wydarzenia, jak co roku, jest fundacja Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Tegoroczny VII Kongres Gospodarki Senioralnej odbędzie się 15 czerwca 2023 roku w Warszawie.

Wracamy do formuły spotkań na żywo, aby oprócz wymiany wiedzy i praktyki, móc się zobaczyć i zintegrować. Wystąpienia ciekawych mówców będą dostępne również dla tych, którzy nie dołączą fizycznie do wydarzenia. Dla nich mamy transmisję live z obu scen.

Z uwagi na ograniczenia lokalowe, mamy możliwość zaproszenia 500 osób na wydarzenie stacjonarne, ale patrząc na dotychczasowe zasięgi dwóch poprzednich edycji - audytorium online może sięgać liczby aż 3 000 osób.

Tytuł tegorocznego wydarzenia „Dialog Pokoleń – społeczeństwo - zdrowie – praca – rynek konsumencki obejmuje wiele aspektów codziennego życia osób dojrzałych, ale też dotyczy młodszych pokoleń, na których spoczywają wyzwania współczesnego świata, w tym starzenia się społeczeństwa.

Będziemy mówić o inkluzywności wobec wieku na rynku pracy, ale i wśród konsumentów. Pokażemy przykłady dobrego zarządzania różnorodnością wiekową w organizacjach. Zajrzymy do firm, które przygotowały i wdrożyły programy pomagające zachować w swoim portfelu starszych klientów mimo włączenia rozwiązań cyfrowych oraz zdalnych kanałów komunikacji i sprzedaży. Podpowiemy, jak nie „pogubić” starszych klientów mimo pędzących zmian technologicznych. Badacze podzielą się wiedzą, pokazując profil klienta 50+ oraz potrzeby pokoleń na rynku pracy. Dotkniemy też tematów budownictwa i mieszkalnictwa przyjaznego wiekowi. Silnym tematem kongresu będzie zdrowie w rozumieniu trzech kroków – profilaktyka-diagnostyka i leczenie (w tym rehabilitacja).

Wydarzenie będzie podzielone w czasie na dwie części:

Image

Dzień, czyli w godz. 9:00 - 15:30 wystąpienia i debaty – całość pod nazwą „Dialog Pokoleń – wiedza i praktyka”

Image

Wieczór, czyli 19:00-23:00 – pod nazwą „Dialog Pokoleń – integracja”, czyli część kulturalno- rozrywkowa (mocno interaktywna i rozporoszona po całym budynku (ponad 7 tys. m2). Ta część będzie przygotowywana przez osoby w różnym wieku i będzie miała mocno międzypokoleniowy przekaz.

Jak dojechać komunikacją miejską na wydarzenie?

Warszawa Centralna  -> Terminal Kultury Gocław

 

Autobusy 525

 

Z pętli autobusowej pod dworcem Centralnym można wsiąść do autobusu nr 525 (w kierunku Międzylesia) i wysiąść na przystanku Zamieniecka 02 i przejść około 5 min, 400 m.

 

Kieruj się na zachód na skrzyżowanie ul. Ostrobramskiej z ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa

 

Skręć w lewo w ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”

 

Skręć w prawo w ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego – Terminal Kultury Gocław będzie znajdował się po prawej stronie.

 

Autobus 507

 

Z pętli autobusowej pod dworcem Centralnym można wsiąść do autobusu nr 507 (w kierunku Gocław) i wysiąść na przystanku Bora - Komorowskiego 01 i przejść około 11 min, 900 m

 

Kieruj się na zachód w stronę skrzyżowania ul. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego z ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”,

 

Skręć w prawo w ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”

 

Skręć w lewo w ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego – Terminal Kultury Gocław będzie znajdował się po prawej stronie.

Warszawa Wschodnia  -> Terminal Kultury Gocław

Autobus 123

 

Po wyjściu z dworca Warszawa Wschodnia trzeba przejść około 5 min, 350 m.

 

Kieruj się na południowy wschód. Skorzystaj z przejścia podziemnego. Skręć w lewo, kierunek: ul. Lubelska. Skręć w prawo w ul. Lubelska, następnie kręć w lewo w ul. Bliska

 

Miejsce docelowe będzie po prawej stronie - przystanek Dw. Wschodni (Lubelska) 14.

 

Wsiąść w autobus nr 123 (w kierunku Dw. Wschodni (Kijowska).

Wysiąść na przystanku Zamieniecka 05

 

Idź wzdłuż ul. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego na południe w stronę ul. Perkuna około 3 min, 280 m

 

Skręć w prawo w ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego – Terminal Kultury Gocław będzie znajdował się po prawej stronie