VIII Kongres Gospodarki Senioralnej

11 września 2024 r.

Prelegenci

ponad uczestników on-line
0
gości na miejscu do
0
mówców
0

Prelegenci

Image

Marzena Okła-Drewnowicz

Minister ds. Polityki Senioralnej

Absolwentka studiów magisterskich oraz doktoranckich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także studiów podyplomowych z organizacji pomocy społecznej w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach. W latach 1998-2007 zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej.

W przeszłości przewodnicząca miejskich struktur Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, a także wykładowczyni w Kolegium Pracowników Służb Społecznych oraz nauczycielka w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego.

Twórczyni jednego z pierwszych punktów konsultacyjno-interwencyjnych dla ofiar przemocy domowej. W latach 2006-2007 roku radna sejmiku województwa świętokrzyskiego, nieprzerwanie od 2007 roku posłanka na Sejm RP. W Sejmie od początku zaangażowana w działania związane z polityką społeczną, ze szczególnym uwzględnieniem polityki senioralnej.

Dwukrotnie wybierana na wiceprzewodniczącą komisji polityki senioralnej oraz wiceprzewodniczącą komisji polityki społecznej i rodziny. 13 grudnia 2023 r. powołana na urząd Ministra do spraw Polityki Senioralnej. Autorka i współautorka wielu programów i projektów ustaw, m. in. o pomocy osobom niesamodzielnym czy nowelizacji ustawy o Radach Seniorów.

Image

Marzena Rudnicka

Prezeska, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej

Fundatorka think-tanku Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Autorka innowacyjnych rozwiązań w silver economy oraz publikacji m.in. „Gospodarka senioralna nową gałęzią gospodarki narodowej”, w tym definicji gospodarki senioralnej.

Autorka programów certyfikacji OK SENIOR® (proces obsługi dojrzałych konsumentów) oraz Pracodawca Dialogu Pokoleń (zarządzanie różnorodnością wiekową w organizacji), a także ABCsenior.com – internetowej szkoły dla seniora, właścicielka SilverHUB.

Członkini Komitetu Nauk Demograficznych Polskiej Akademii Nauk (2020-2023), Rady Dostępności przy Ministrze Funduszy i Polityki Regionalnej (2020-2024). Stała jurorka w międzynarodowym konkursie Silvereco.org oceniającym oferty firm z całego świata w obszarze dostosowania do potrzeb dojrzałego klienta. Współautorka książki „Marketing generacji silver".

Image

Bolesław Meluch

Wiceprezes, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych finansowaniem nieruchomości mieszkaniowych, kredytowaniem hipotecznym, w tym odwróconym kredytem hipotecznym. Fundator i Wiceprezes Fundacji Krajowy Instytutu Gospodarki Senioralnej, Fundator i Wiceprezes Fundacji Europejski Instytut Nieruchomości, Ekspert ds. Instrumentów Efektywności Energetycznej Związku Banków Polskich. Autor licznych artykułów w kwartalniku „Finansowanie Nieruchomości”.

Image

Marlena Kondrat

Członkini Zarządu, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse, pracuje jako adiunktka w katedrze zarządzania Collegium Civitas oraz wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie SWPS.

Prowadzi zajęcia na studiach polsko i anglojęzycznych. Naukowo zajmuje się wpływem silver tsunami na procesy gospodarcze oraz zarządzaniem różnorodnością pokoleniową w organizacjach. Jako członkini zarządu Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej odpowiada za obszar włączania cyfrowego osób dojrzałych, tworząc programy edukacyjne mające na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych seniorów w Polsce.

Publikuje na temat wpływu nowych technologii na wybrane grupy społeczne, z uwzględnieniem wieku, płci, miejsca zamieszkania. Realizuje liczne projekty naukowo-badawcze związane m.in. z badaniami rynku medialnego oraz zarządzaniem różnorodnością w organizacjach.

Image

Katarzyna Bieniek

Ekspert ds. rynku pracy, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej

Certyfikowana trenerka i konsultantka biznesu. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w biznesie, gdzie na stanowiskach managerskich tworzyła i zarządzała zespołami. Prowadzi projekty szkoleniowe i audytowe. Specjalizuje się w tematyce zarządzania wiekiem (zespoły międzypokoleniowe, przekazywanie wiedzy) oraz obsługi dojrzałego klienta.  W swojej pracy skupia się na budowaniu dojrzałych, efektywnych zespołów w obliczu wyzwań, jakie przed organizacjami stawia demografia. Dotychczas współpracowała z wieloma branżami; z organizacjami z sektora publicznego i prywatnego. Ma również bogate doświadczenie w tworzeniu narzędzi i rozwiązań dla branż i poszczególnych firm, przy współudziale osób starszych.

Image

Jakub Poddany

Head of Development, SilverHUB, Ekspert w Krajowym Instytucie Gospodarki Senioralnej

Menedżer i doradca biznesowy z ponad 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze strategicznym zarządzaniem kapitałem ludzkim, budowaniu efektywnych zespołów oraz rozwijaniem nowoczesnej i przyjaznej obsługi klienta. Jest wykładowcą podczas podyplomowych studiów menedżerskich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie i Polski Związek Firm Deweloperskich. Przez wiele lat związany był m.in. z Dom Development i HAYS Poland.

Jako Head of Development w SilverHUB odpowiada za rozwój usług i obsługę klientów biznesowych, natomiast będąc Ekspertem Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej koncentruje się na zagadnieniach związanych z poprawą funkcjonowania osób starszych, jako konsumentów, pracowników, a także klientów na rynku mieszkaniowym.

Image

Urszula Rogala

Dziennikarka, konferansjerka, prowadząca VIII Kongres Gospodarki Senioralnej

Certyfikowany trener biznesu z zakresu wystąpień publicznych, komunikacji i storytellingu. Dziennikarka, prezenterka, reporterka i konferansjerka. Od 16 lat związana z mediami, prowadząca autorskie programy ogólnopolskie. Działaczka społeczna współpracująca z wieloma organizacjami pożytku publicznego - od 2016 roku wolontariuszka międzynarodowej organizacji. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich wspierającej samotne osoby starsze, ambasadorka ogólnopolskiej kampanii „Napisz Testament”,- współpracowniczka Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

Image

Anita Richert-Kaźmierska

Doradca Stały Komisji Sejmowej ds. Polityki Senioralnej

Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt badawczo-dydaktyczny od ponad 25 lat związana z Wydziałem Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Autorka i współautorka ponad 150 publikacji z zakresu tematyki polityki społecznej, w tym lokalnej polityki senioralnej.

Ekspertka w dziedzinie polityki senioralnej, ekonomii starzenia się, rozwoju i deinstytucjonalizacji usług społecznych.

W latach 2021-2023 Zastępca Wójta Gminy Kolbudy odpowiedzialna za kształtowanie lokalnej polityki społecznej, ze szczególnym wskazaniem na rozwój usług społecznych z wykorzystaniem rozwiązań w myśl horyzontalnej zasady deinstytucjonalizacji, wzmocnienie jakości edukacji dzieci i młodzieży, w tym poprzez wdrażanie modelu edukacji włączającej i międzypokoleniowej, a także tworzenie sieci współpracy podmiotów publicznych i NGO na rzecz poprawy jakości życia społeczności lokalnej.

Aktualnie Pełnomocnik Wojewody Pomorskiej ds. Rodziny i Polityki Społecznej. Doradca Stały Komisji Sejmowej ds. Polityki Senioralnej. Członkini Rady ds. Polityki Senioralnej przy Minister ds. Polityki Senioralnej oraz członkini Rady Pomocy Społecznej przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Image

Ziemowit Bagłajewski

Zastępca Rzecznika Finansowego

Jest prawnikiem z wieloletnim doświadczeniem, ekspertem w obszarze organizacji i funkcjonowania rynku finansowego, ochrony klientów rynku bankowego i kapitałowego, a także regulacji prawnych tworzących otoczenie tego rynku. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2012 roku jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Jako zastępca Rzecznika Finansowego, nadzoruje między innymi: Departament Klienta Rynku Bankowego i Kapitałowego, Departament Pozasądowego Rozwiązywania Sporów oraz Departament Analiz i Legislacji. Zajmuje się również inicjowaniem i organizacją działań edukacyjnych oraz informacyjnych, mających zwiększać świadomość finansową społeczeństwa, w tym także w obszarze wykorzystania innowacyjnych technologii.

Ziemowit Bagłajewski jest przedstawicielem Rzecznika Finansowego jako stałego Członka Rady ds. Systemu Płatniczego przy Zarządzie NBP.

Image

Weronika Dejneka

Członek Zarządu PZU Zdrowie SA

Absolwentka Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła także Studia podyplomowe z Zarządzania Produktami w Szkole Głównej Handlowej oraz Warsaw - Illinois Executive MBA.

Z Grupą PZU związana od 2005 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach bancassurance i assurbanking oraz w obszarze produktów i sprzedaży w segmencie klientów korporacyjnych i indywidualnych, w tym w rozwiązaniach inwestycyjnych.

Pełni również funkcję Prezesa PZU Cash SA oraz Członka Rad Nadzorczych Spółek Bałtyckich PZU.

Image

Maciej Chlebowski

Dyrektor Departamentu Rozwoju Sieci w BNP Paribas Bank Polska S.A

Lider, posiadający szeroką wiedzę w zakresie realizacji projektów podnoszących efektywność sprzedaży, jakości obsługi z koncentracją na potrzebach klienta i zmieniającym się otoczeniu rynkowym.

Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami sprzedażowymi oraz zespołami odpowiedzialnymi za realizację projektów strategicznych Banku, tworzeniu i realizacji strategii rozwoju segmentu, przygotowaniu dedykowanej oferty produktowej, działań marketingowych oraz jakościowych. Odpowiedzialny także za projektowanie i wdrożenia procesów podnoszących jakość w zakresie obsługi klienta i budowania ich pozytywnych doświadczeń.

Image

Kamil Kowalski

Dyrektor Integracja LAB w Fundacji Integracja

Absolwent wydziału Architektury Wnętrz na warszawskiej ASP.

Laureat m.in. Nagrody Ministra Infrastruktury oraz Medalu Stulecia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Ekspert w zakresie projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej, prowadzący projekty badawcze dotyczące dostępności m.in. kinematografii, szkolnictwa i obiektów komercyjnych. Audytor (ponad 1 500 przeprowadzonych audytów architektonicznych) i konsultant w projektach związanych z designem urządzeń, transportu i wyposażenia przestrzeni publicznej.

Ekspert Narodowego Centrum Kultury w zespole sterującym programu „Rozwój infrastruktury kultury” (2012-2014) oraz w zespole pracującym przy Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa nad zmianami przepisów budowlanych (2016-2017), juror w konkursach Lider Dostępności (od 2016 r.), Dobry Wzór (od 2020 r.) oraz członek Rady Dostępności (od 2020 r.).

Autor publikacji na temat projektowania uniwersalnego, m.in.: „ABC specjalisty. Przepisy dotyczące projektowania” oraz „ABC specjalisty. Pomieszczenia sanitarne” (w: „Architektura Murator. Warsztat architekta” 12/2016), „Stan infrastruktury budowlanej i zabezpieczeniowej w muzeach. Raport” (NIMOZ 2016), „Włącznik” (Fundacja Integracja, Warszawa 2017) i „Włącznik 2.0 (Fundacja Integracja, Warszawa 2024), BEZ BARIER. Festiwale i inne wydarzenia plenerowe dostępne dla każdego (współautor, Warszawa 2024).

Image

Kacper Raciborski

Prezes Fundacji Innovations Hub

Założyciel i Prezes Fundacji Innovations Hub, która pełni kluczową rolę w profesjonalizacji polskiego sektora pre-seed oraz transformacji sceny inkubacyjnej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Kacper dedykuje swoją działalność edukacji w zakresie transferu technologii oraz wspieraniu rozwoju startupów i przedsiębiorczości, ze szczególnym uwzględnieniem młodych przedsiębiorców poniżej 30 roku życia. Jako ekspert w dziedzinie inkubacji biznesowej, specjalizuje się w kreowaniu strategii wdrożeniowych dla nowych produktów i modelowaniu biznesowym startupów. Posiada wykształcenie w zakresie mechaniki, fizyki i astronomii. Jest również cenionym prelegentem i warsztatowcem, aktywnie działającym na rzecz popularyzacji najlepszych praktyk inkubacyjnych w Polsce.

Image

Piotr Krasuski

Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach: socjologia oraz stosunki międzynarodowe – integracja europejska. Od ponad 20 lat związany z programowaniem i wdrażaniem Europejskiego Funduszu Społecznego w Polsce - początkowo w Ministerstwie Edukacji Narodowej w ramach SPO Rozwój Zasobów Ludzkich, a następnie w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz koordynacją regionalnych programów operacyjnych. Aktualnie dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej odpowiadający m.in. za wdrażanie Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego, Krajowego Planu Odbudowy, ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz rządowego programu na rzecz dostępności.

Image

Sylwia Pawłowska

Starsza Konsultantka ds. Badań w Fundacji Instytut Badań Rynkowych i Społecznych

Psycholożka (Wydział Psychologii UW) i badaczka z 20-letnim doświadczeniem, w polskich i międzynarodowych agencjach badawczych. Specjalizuje się w badaniach postaw i motywacji, efektywnie łącząc wiedzę psychologiczną z zaawansowanymi technikami analitycznymi. Obecnie pełni rolę Starszego Konsultanta w Fundacji Instytut Badań Rynkowych i Społecznych, gdzie jest odpowiedzialna za tworzenie narzędzi badawczych, analizę danych oraz formułowanie rekomendacji. Aktywnie współpracuje także z fundacjami zajmującymi się profilaktyką zdrowia społecznego, angażując się w popularyzację wiedzy i działania edukacyjne w tym obszarze.

Image

Wojciech Kowalczyk

Zastępca Dyrektora, Biuro Reklamy TVP S.A.

Odpowiada za komunikację i rozwój produktów. Współtwórca i pomysłodawca książki „Marketing generacji silver”, pierwszego kompleksowego opracowania tematyki senioralnej w marketingu. Jest współtwórcą branżowego serwisu ScreenLovers oraz współorganizatorem konferencji VideoWars by ScreenLovers. Związany również z branżą online, jest członkiem Rady Nadzorczej IAB. W mediach od 18 lat. W przeszłości związany z OMD Poland, Atmedia oraz Viasat.

Image

Teresa Godlewska

Autorka książki "66 powodów szczęścia"

Była milionerką i bankrutką. Jako malutka dziewczynka bawiła się u stóp marszałka Piłsudskiego. Wojnę przeżyła dzięki szczęściu, które nigdy jej nie opuszczało. Tuż przed nadejściem epoki dzieci kwiatów ruszyła w świat, by odwiedzić... sześćdziesiąt sześć krajów. W libańskim Bejrucie omal nie trafia do haremu. W Jordanii pracowała w The American Cultural Center. Opiekowała się dwudziestoma pudlami siostrzeńca cesarza Hajle Sellasjego. Była zawodową modelką i podziwianą tancerką. W Iraku prawie wyszła za mąż za francuskiego arystokratę, a w Zjednoczonych Emiratach Arabskich prowadziła własną galerię sztuki. Kiedy po czterdziestu ośmiu latach wróciła do Polski, trafiła... do warszawskiego schroniska dla bezdomnych.

Image

Jerzy Glinkowski

Director Operations and Customer Service Philip Morris, Polska i Kraje Bałtyckie

Zarządza obszarem łańcucha dostaw, w tym planowaniem, dystrybucją oraz obsługą konsumentek i konsumentów Philip Morris na 8 rynkach. Ma ponad 25 lat doświadczenia w produkcji, logistyce i globalnych łańcuchach dostaw. Pracował w 7 firmach, na 4 kontynentach, zarządzając zróżnicowanymi zespołami liczącymi nawet do 8 tysięcy osób, w sektorach biznesowych od FMCG czy farmacji po przemysł tytoniowy. Specjalizuje się w zrównoważonych operacjach i transformacjach organizacyjnych. Inżynier mechanik, pasjonat zrównoważonego rozwoju, wierzący w rozwój i wzrost ludzi. Propagator równych możliwości dla każdej osoby: bez względu na wiek, płeć, pochodzenie czy status społeczny. Dialog pokoleń praktykuje zarówno w pracy, jak i w domu. Tata dwóch dorosłych córek, który dba o w równość rodzicielską. 

Image

Marzena Strzelczak

Doradczyni Zarządu ds. DEI, Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Specjalizuje się w tematyce DEI/zrównoważonego rozwoju/ESG/komunikacji, autorka wielu publikacji na ten temat, inicjatorka i współautorka badania Diveristy IN Check, trenerka. Doświadczona menedżerka, związana z organizacją od 10 lat, jako wieloletnia dyrektorka generalna i prezeska, a w latach 2022-2023 członkini Zarządu CSR Europe, wcześniej menedżerka odpowiedzialna za komunikację i zrównoważony rozwój w dużych grupach kapitałowych (branża finansowa i energetyczna).

Filolożka polska, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu PR, marketingu i CSR w Polsce i za granicą m.in. na Uniwersytecie Genewskim i Uniwersytecie Cambridge, a od niedawna (2023r.) także dyplomowana lektorka języka polskiego jako obcego.

Image

Zbigniew Tomczak

Przewodniczący Obywatelskiego Parlamentu Seniorów
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera

Od wielu lat zaangażowany w ruchu alzheimerowskim, od 2015 roku Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Prowadzi wykłady i porady, udziela wywiadów w mediach, bierze udział w konferencjach i kampaniach alzheimerowskich, wydaje publikacje skierowane do opiekunów chorych na chorobę Alzheimera, oraz popularyzujące ogólną wiedzę o chorobie. Współautor poradnika o chorobie Alzheimera udostępnionego na stronie NFZ. Prowadzi ogólnopolski telefon zaufania.

Współpracuje z alzheimerowskimi międzynarodowymi organizacjami: europejską - Alzheimer Europe i światową - Alzheimer's Disease International (ADI), w których Stowarzyszenie jest polskim członkiem. Z jego inicjatywy w dniach 24-26 kwietnia 2024 r. w Krakowie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Choroby Alzheimera, zorganizowana po raz pierwszy w Polsce przez ADI we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Wzięło w niej udział 750 uczestników stacjonarnie i 250 uczestników online z całego świata.

Poszerzając swój zakres zainteresowań przystępuje od 2016 r. do ruch senioralnego, początkowo jako Delegat Obywatelskiego Parlamentu Seniorów (OPS), a od października 2022 r. zostaje jego Przewodniczącym. Organizator konferencji senioralnych OPS w Sejmie, Senacie, konferencji regionalnych OPS oraz szkoleń nt. partycypacji społecznej, zagadnień prawnych, obywatelskich i bezpieczeństwa seniorów.

Współpracuje z sejmową Komisją Polityki Senioralnej, NFZ, BRPO, MZ, MRPiPS, Rzecznikiem Praw Pacjenta, Ministrem ds. Polityki Senioralnej w zakresie kreowania polityki senioralnej i wdrożenia Polskiego Planu Alzheimerowskiego.

Członek Forum Organizacji Pacjentów przy Narodowym Funduszu Zdrowia, Rady Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta oraz Rady ds. Polityki Senioralnej.

Przez 16 lat opiekował się żoną chorą na chorobę Alzheimera.

Ukończył Politechnikę Warszawską.

Image

Katarzyna Kaczmarek

Country Equality, Diversity and Inclusion Leader/Krajowa Liderka ds. Różnorodności, Równego Traktowania i Kultury Przynależności w IKEA Retail Polska

Odpowiedzialna za realizowanie strategii ED&I w organizacji. Od 7 lat w Ingka Group, wcześniej jako Customer Experience Leader/Kierowniczka ds. Kreowania Doświadczeń Klientów w Ingka Centres Polska.  

Z wykształcenia pedagożka oraz absolwentka studiów podyplomowych z zakresu reklamy i marketingu medialnego. Przez ponad 10 lat związana z marketingiem, wcześniej zaangażowana w pracę w instytucjach penitencjarnych i pomocowych. 

Prywatnie miłośniczka zwierząt i entuzjastka sportu. Zakochana w Gdańsku, w którym ma przyjemność mieszkać.  

Image

Beata Banasiak

Ekspertka ds. Strategii Customer Experience w Orange Polska S.A.

Specjalizuje się w budowaniu relacji z klientami poprzez komunikację w mediach społecznościowych oraz bezpośrednią komunikację i działania skierowane do klientów. Beata jest zaangażowana w projekty, które poprawiają doświadczenia klientów w Orange, w tym te, które minimalizują wykluczenie cyfrowe seniorów. Jako certyfikowany konsultant prostego języka Orange zapewnia, że komunikacja z klientami jest klarowna i zrozumiała, co osiąga poprzez upraszczanie tekstów i przekazów.

Organizatorka corocznego wydarzenia CX DAY – Dzień Klienta w Orange, które zdobywa uznanie wśród uczestników za swoje wartościowe i inspirujące treści.

Jest współtwórczynią i prezenterką webinarów na YouTube z cyklu "Co dobrego w Orange", gdzie dzieli się wiedzą na temat najlepszych praktyk i nowości w obsłudze klienta. Aktywnie wykorzystuje także nowe media społecznościowe, takie jak TikTok, aby rozszerzać zasięg działań Orange.

Image

Artur Leonow

Ekspert ds. Strategii Customer Experience, Orange Polska

Artur Leonow jest ekspertem ds. strategii Customer Experience w Orange Polska. Jako lider projektu #OrangeTeam, Artur koordynuje działania, w ramach których pracownicy dzielą się pozytywnymi informacjami z życia Orange na swoich mediach społecznościowych. Jego zaangażowanie i innowacyjne podejście zostały docenione wyróżnieniem w kategorii Social Media w Customer Experience podczas Polish National Sales Awards (PNSA).

Artur jest również organizatorem corocznego eventu CX DAY - Dzień Klienta w Orange, który cieszy się dużym uznaniem wśród uczestników. Od tego roku pełni rolę opiekuna obszaru Senior w Orange, dbając o potrzeby dojrzałych klientów. Dodatkowo, Artur regularnie występuje w filmikach Orange Ekspert, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Od tego roku Artur jest współtwórcą projektu “Co dobrego w Orange” na kanale YouTube Orange Polska, gdzie podczas nagrań na żywo prezentowane są tematy związane z telekomunikacją, ale przede wszystkim pokazywani są ludzie, którzy za tym stoją.

Image

Anna Dyjas-Pokorska

Dyrektor ds. Obsługi klienta w Fundacji Instytut Badań Rynkowych i Społecznych

Jest absolwentką Wydziału Socjologii i Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu MBA w Apsley Business School London.

Z branżą badawczą związana od 1990 roku, specjalizuje się zarówno w badaniach jakościowych, jak i ilościowych. Na swoim koncie ma ponad 1000 przeprowadzonych sesji grupowych i wywiadów oraz liczne projekty badawcze w takich obszarach jak FMCG, kultura, rozrywka, ESG i CSR. Ekspertka w dziedzinie analizy zachowań konsumentów, segmentacji rynku oraz formułowania strategicznych rekomendacji biznesowych.

Od wielu lat współpracuje z Instytutem Filozofii i Socjologii PAN, będąc członkiem zespołu ESS Polish Team, odpowiedzialnego za realizację Europejskiego Sondażu Społecznego w Polsce.

W Fundacji Instytut Badań Rynkowych i Społecznych pełni funkcję Dyrektora ds. Obsługi Klienta.

Image

Elżbieta Ostrowska

Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów

Absolwentka SGH, doktor ekonomii. Ma bogate doświadczenie zawodowe z pracy na kierowniczych stanowiskach w administracji państwowej, m. in. jako wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po zakończeniu aktywności zawodowej działaczka społeczna, obecnie Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Członkini Rady ds. Polityki Senioralnej, Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Image

Janusz Marszałek

Prezes Zarządu Polskiej Unii Seniorów

Ekonomista, założyciel fundacji "Bliżej człowieka" i wioski dziecięcej im. dr. Janusza  Korczaka w Rajsku, samorządowiec, radny, a następnie Prezydent Miasta Oświęcim. Współpracował w Związkiem Miast Polskich.

Od maja 2007 r. do 2013 r. – polski współprzewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Roboczej CEMR (German Section of CEMR, Ass. of Polish Cities ), a od maja 2008 r. do 2014 r. - przewodniczący Komisji ds Współpracy Międzynarodowej w Radzie Gmin i Regionów Europy zs. w Paryżu i Brukseli.

Członek komitetu zarządczego (od czerwca 2011) oraz wiceprezydent (listopad 2013 - wrzesień 2019) Europejskiej Unii Seniorów.

Image

Anna Jawor-Joniewicz

Doktor nauk ekonomicznych, magister socjologii, posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w realizacji badań społecznych (tworzenie narzędzi badawczych, prowadzenie badań jakościowych i ilościowych, analizy danych, studia przypadków, raporty z badań) w ramach m.in. projektów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Nauki i wielu innych instytucji. Specjalizuje się w problematyce szeroko pojętego rynku pracy ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji grup defaworyzowanych. Aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji. Wiedzę o dialogu społecznym rozwijała w trakcie kilkuletniej współpracy z Wojewódzką Komisją Dialogu Społecznego w Warszawie. Ostatnio uczestniczyła m.in. w projektach: „Świat na miarę seniora – sytuacja osób starszych w Polsce” projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki (2023-2024)„Nowi biedni emeryci”, projekt realizowany w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Nauka dla społeczeństwa" (2022-2023), "PRACA 60PLUS: Interdyscyplinarny model przedłużania aktywności zawodowej pracowników w wieku emerytalnym realizowany w obszarze ergonomii, elastyczności i walidacji środowisk pracy", projekt międzynarodowy realizowany w ramach programu POWER (2021-2023);

Image

Sylwia Bąba

Leaderka działu badań społecznych w instytucie badawczym Research Collective

Socjolożka z zapleczem ewaluacyjnym, badaczka ilościowa i jakościowa, rozwijająca swoje kompetencje najpierw w TNS Polska, a następnie w Kantar Public. Ekspertka współpracująca przede wszystkim z klientami z sektora publicznego, posiadająca również cenne doświadczenie w kierowaniu projektami międzynarodowymi i złożonymi, naukowymi badaniami. 

Image

Kira Sukhoboichenko

Założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków

Założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków i fundacji o tej samej nazwie, pomysłodawczyni Święta – Międzynarodowego Dnia Plecaka. Koordynatorka centrum Integracyjno - Adaptacyjnego dla osób z Ukrainy oraz Polski w Warszawie. Zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu “Dzieciaki Startupy”, od tamtego czasu aktywnie działa społecznie, często występuje i angażuje się w liczne inicjatywy. Dwukrotna mówczyni TED podczas TEDx Kids w 2019 roku oraz na TEDx Warsaw Women w 2023 roku. W 2019/20 roku radna Młodzieżowej Dzielnicy Ursynów w Warszawie. Jedna z bohaterek książki Justyny Sucheckiej „Young Power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” oraz “Pewna TY” Magdaleny Kieferling. W 2021 i 2022 roku znalazła się w artykule “Mistrzynie LinkedIn – 25 kobiet, które warto obserwować” w czasopiśmie “Forbes Women Polska”. Laureatka nagrody im. Janusza Korczaka. Laureatka nagrody “LEADER AMONG LEADERS” w ramach projektu Leadership LAB funkcjonującego przy Katedrze Zarządzania Uniwersytetu SWPS. Członkini Jury III edycji programu Solve for Tomorrow organizowanego przez Samsung. Zaangażowana w prowadzenie swojego profilu na LinkedIn. Prywatnie uwielbia sushi i muzykę.

Image

Barbara Frątkacz-Rudnicka

Konsultant ds. badań i członek Zarządu 4P

W badaniach marketingowych pracuje od 1992r. (Demoskop 1992-1998, IPSOS-DEMOSKOP 1998-2002). Od 2003r. współzałożycielka i członek zarządu firmy badawczej 4P research mix. Absolwentka Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego (197 r.) i jego wieloletni pracownik (1979- 2007r.). Jako stypendystka Fulbrighta studiowała zachowania konsumenckie na Uniwersytecie Wisconsin w USA (1990/1991). Specjalizuje się w badaniach segmentacyjnych, komunikacji marketingowej  (w tym metodą analizy semiotycznej), eksploracji potrzeb i zachowań konsumentów oraz w analizie trendów konsumenckich. Wiele uwagi poświęciła grupom konsumenckim: wybranym pokoleniom, dzieciom, ludziom starszym (autorka cyklicznego badania 4P: „Polski konsument 50+”). Od 10 lat opracowuje raporty syndykatowe 4P na temat trendów konsumenckich: makro-trendy i mikro-trendy konsumenckie, trendy w dizajnie opakowań, trendy w rodzinie, trendy w finansach, trendy wellness, konsumenckie trendy post-pandemiczne. Publikuje i prezentuje na konferencjach na tematy związane z marketingiem i badaniami konsumenckimi.

Image

Agata Stolarczyk

Asystentka badań ilościowych, 4P

Psycholożka z pasją do zgłębiania ludzkich zachowań i motywacji, rozpoczynająca swoja przygodę z badaniami rynku. Swoje prace w dziedzinie psychologii prezentowała na konferencjach naukowych, gdzie dwukrotnie zdobyła pierwsze miejsce w sesjach konkursowych. W pracy łączy wiedzę z różnych dziedzin psychologii, takich jak psychologia poznawcza, społeczna, emocji i motywacji, wykorzystując równocześnie znajomość metodologii badawczych i analizy statystycznej.

Image

Krzysztof Balon

Przewodniczący Grupy III Organizacje Społeczeństwa Obywatelskiego Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

Urodzony w 1955 roku w Krakowie, Master of Science w zakresie zarządzania społecznego Uniwersytetu Dunajskiego w Krems (Austria), został członkiem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES) w 2010 r. W 2018 r. i ponownie w 2023 r. został wybrany na wiceprzewodniczącego Grupy III EKES Organizacje Społeczeństwa Obywatelskiego. Jest przewodniczącym Rady Programowej Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych (WRZOS, związek ponad 1000 organizacji non-profit), a także wiceprzewodniczącym Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu EAPN. W latach 2003–2021 był członkiem, a w latach 2012–2018 współprzewodniczącym – reprezentującym organizacje pozarządowe – Rady Działalności Pożytku Publicznego, a od 2023 r. jest przewodniczącym Grupy Strategicznej i Europejskiej Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Jest także przewodniczącym stowarzyszenia EUROSOZIAL w Brunszwiku (Niemcy). Oficer Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Image

Oliwia Myczkowska

Bee Healthy Honey

Działaczka i przedsiębiorczyni społeczna. Współzałożycielka Spółki Bee Healthy Honey, organizatorka wydarzeń oraz założycielka kilku inicjatyw społecznych (np. Vote.Land i NPIYB). W swojej działalności podejmuje tematykę m.in. zdrowia psychicznego, ageizmu, budowania postaw obywatelskich i ochrony przyrody. Stara się  zachęcić wszystkich (szczególnie tych najmłodszych i najstarszych) do szeroko pojętej partycypacji. Obecnie wspiera młode osoby w realizacji akcji społecznych i pełni role doradcze (m.in. jako członkini Rady Konsultacyjnej ESK przy GZM oraz ekspertka dla MRM Katowice). Za swoją działalność nagradzana jest w licznych konkursach. 

Image

Marian Surowiec

Bee Healthy Honey

prof. dr hab. Jego bogaty dorobek naukowy doceniany jest w czasopismach naukowych, konkursach i międzynarodowych instytucjach (Instytut Fizyki Czeskiej Akademii Nauk, Ecole des Mines, Nancy, Durham University, Forschungzentrum Juelich). Pełnił on funkcję dziekana w Uniwersytecie Śląskim oraz rektora w uczelni niepublicznej, której był współzałożycielem. Jest także współautorem podręczników i monografii naukowych. Aktualnie jest także wykładowcą uniwersyteckim i cenionym pszczelarzem prowadzącym pasiekę badawczą. Za swoje doświadczenie i zasługi został uhonorowany Srebrną Odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego. Jest również stałym prelegentem Naukowych Konferencji Pszczelarskich. Otrzymał on także złoty i srebrny krzyż zasługi.

#Równe Szanse